Psi umí počítat pamlsky: Věda za psí inteligencí a čím ji můžete podpořit

Věděli jste, že psi si umí spočítat kolik pamlsků jim dáváte? Nejnovější studie z Emory University odhalila, že psi mají schopnost rozpoznávat množství i bez nutnosti tréninku. V tomto článku se podíváme na to, jak psi vnímají počty a jaké produkty můžete použít, aby byli šťastní a zdraví.

Jak psi počítají: Výzkumníci z Emory University použili funkční magnetickou rezonanci (fMRI) ke sledování mozkové aktivity psů při zobrazování různého počtu teček. Zjistili, že psi používají parietotemporální kortex ke vnímání množství. Tato část mozku je podobná části mozku, kterou k rozpoznávání množství používají lidé.

Výsledky studie: Studie zjistila, že psi mohou rozpoznat rozdíly v počtu teček i bez tréninku, což naznačuje, že tato schopnost je pro psy přirozená a společná více druhům. Psi, kteří se zúčastnili studie, vykazovali podobné vzorce mozkové aktivity jako lidé. To potvrzuje, že psi mají základní numerické schopnosti.

Co to znamená pro vašeho psa: Schopnost psů rozpoznat počet může mít praktické důsledky. Psi si můžou všimnout, že dostali méně pamlsků než očekávali, a to je může frustrovat. Proto je při odměňování psů důležité udržovat stabilní rutinu.

Doporučené produkty:

1. Pamlsky pro psy - Máte dostatek zdravých pamlsků pro trénink a odměňování svého psa?

Untitled design (9)1

CANAGAN Softies salmon treats pamlsky pro psy 200 g

2

FISH4DOGS Tréninkové pamlsky pro psy sardinka 150 g

3

CURE POINT CBD Recovery S Pamlsky pro psy 100 g

2. Hračky pro mentální stimulaci - Hračky, které stimulují mozek psů a podporují jejich přirozené schopnosti.

hracka

Hračka na pamlsky pro psy Outward Hound

4

Freesoo Čichová podložka Hračka Pro Psy na pamlsky

5

Interaktivní hračka pro psy Cheerble Wickedbone

  1. Tréninkové pomůcky - Používejte klikry a jiné tréninkové pomůcky, které vám pomohou efektivně odměňovat a učit svého psa.

6

TRIXIE Klikr s tlačítkem pro výcvik psa

Psi jsou chytřejší, než si mnozí myslí, a jejich schopnost rozpoznávat počet je jen jedním z příkladů jejich inteligence. Ujistěte se, že svého psa simulujete a odměňujete správně tak, aby byl šťastný a zdravý. ❤️